22. ročník pětidenních závodů Bohemia orienteering

23.7.2019 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

22. ročník pětidenních závodů Bohemia orienteering

Pětidenní závody Bohemia Orienteering (22. ročník) pořádá OK Jiskra Nový Bor.

Letošní ročník je v hezkých a orientačně zajímavých terénech - první 3 etapy v blízkém okolí Nového Boru, poslední 2 etapy v atraktivních skalnatých terénech CHKO Labské pískovce. Centrem je již tradičně sportovní hala V novém Boru.

Program začíná ve středu klasickou tratí v Radvanci (tratě postavil Vratislav Lamač), ze stejné arény se pak běží ve čtvrtek krátká trať (autor tratí Jan Pavlovec) a v Radvanci je i třetí etapa v pátek, klasickou trať postavil Matouš Karvánek. Na víkend se aréna přesune do Filipova, v sobotu postavil Matěj Burda krátkou trať, v neděli pak je závěrečná pátá etapa, klasickou trať připravil Petr Karvánek.

Startuje přes 1800 závodníků, téměř polovina jich je ze zahraničí. V dámské elitě je největší favoritkou Anna Štičková, dalšími aspirantkami na čelní umístění by měly být Adélka Bogárová, Ruska Veronika Kalinina (letošní juniorská mistryně světa), Kamila Gregorová a Finky Niina Hulkkonen a Noora Koskinen. V mužích to pak jsou Jonáš Hubáček, Baptiste Rollier, Jakub Glonek, Michal Horáček, Jan Schulhof, Matouš Fürst, Jan Mrázek, Daniel Wolf, Michal Smola či maďarský závodník Áron Bakó.

Web závodu najdete tady.


« zpět