Březnové soustředění reprezentace OB

13.3.2020 Jan Šedivý Převzato z Sekce OB

Březnové soustředění reprezentace OB

Po sprintovém Portugalsku přišla na dalším soustředění na řadu oáza v podobě hlubokých kokořínských lesů, které i v nepříjemném počasí dokážou nabíjet energií.

BŘEZNOVKA ZA NÁMI
MÍSTO: Nedamov u Dubé
ČAS: 18:00, 5.3. - 12:30, 8.3.
POČET FÁZÍ: 6 (5x les, 1x sprint)
POČET ÚČASTNÍKŮ: 19 (+ 3 RT)
ZAMĚŘENÍ: MS21 - long + štafety
INTENZITA: 3x volně až AP1, 3x AP2 až závod
FOTO: ZDE

SEZNAM TRÉNINKŮ:
NOB - Zahájí (AP1): GPS
Long - Selská rokle (AP2): GPS, mezičasy
Směry - Spáleniště (volně): GPS
Paměťák - Supí hora (volně): GPS
Sprint - Mladá Boleslav: GPS, mezičasy, analýza voleb
Štafetky - Selská rokle: GPS, mezičasy (uzlovky)

HODNOCENÍ:
Prodloužená víkendovka s cílem oprášení skalní rutiny pro štafety a long na MS21 a jednou sprintovou jednotkou respektující aktuální sezónu. Důležité fáze - LONG: trénink dlouhých voleb pod tlakem - v průběhu tréninku 4x výměna mapy. Důvodem byla simulace voleb postupů na vrcholné akci, kde není tolik času (jako v tréninku) dopředu si namapovávat celou trať. Klíčem bylo nedostat se do stresu a s chladnou hlavou vybrat nejlepší řešení. PAMĚŤÁK: nejrychlejší řešení komplexních skalních bloků je mít načteno, kam půjdu. K tomu je potřeba i schopnost vybrat správné objekty, tzn. mít „ve voku", co bude jasně rozpoznatelné. SPRINT: další povedený trénink z dílny sprintového kauče. V relativně běžeckém terénu hrála prim délka voleb, výjimkou byly schody. ŠTAFETKY: kdo se ve skalách dostane pod tlak okolí a nemá kliku, vypadává ze hry. Jasná rovnice, kterou nelze ošálit.

Po sérii zimních kempů a intenzivních tréninkových jednotek však nepřichází na řadu jarní rozpuk, ale pauza na neurčito. Další program reprezentace (a s ním i celá jarní sezóna) je bohužel nejistý…


« zpět