Juniorské soustředění v Kamenici

4.3.2020 Pavel Košárek Převzato z Sekce OB

Juniorské soustředění v Kamenici

Juniorská o-reprezentace měla na přelomu února a března krátké soustředění v Kamenici.

Prvním tréninkem byl páteční nočák na Valnovce, tj. mapě hned u ubytování. Startovalo se hromadně a bylo na něm použito několik rozdělovacích metod. Kromě motýlka i klasické farstování, takže závodníci neabsolvovali stejnou trať. 

tracking D
tracking H

V čekal za sněhu a zimy trénink voleb postupů do kopcovitého terénu střední části Hornopožárského lesa. Cílem tréninku bylo donutit závodníky přemýšlet nad jednotlivými volbami postupů tak, aby byli v budoucnu zvyklí pečlivě a také poměrně rychle postup nakombinovat a následně zrealizovat. Tréninku se zúčastnili také tři mimotýmoví borci (Š. Navrátil, L. Kettner a T. Rusý), kteří běželi všechny postupy přímo a poskytli tak kvalitní materiál pro večerní rozbor, během něhož závodníci  zjistili, že v tomto terénu se varianta jít vždy přímo nevyplácí a je tedy nutné investovat nějaký čas do promyslení ideálního postupu. Kluci byli konkurenceschopní jen na prvním delším postupu, ale to mohlo být zapříčiněno ještě dostatkem sil, které postupem tratě právě na takovýchto variantách ubývají.
tracking
mezičasy
volby

Odpoledne byl na Valnovce na kombotech, který se skládal z hada, vrstevnicovky a švýcárny - tempo tréninku volné, zaměření na techniku. Všichni účastníci si počínali velmi zdatně, a tak bude nutné příště přitvrdit, zúžit a vypnout :-).
tracking

Ještě před večeří se většina přesunula do sauny a do teplého bazénu, kde si obvykle nemluvňata zkouší první tempa.

První březnový den už se nesl ve znamení jara. Poslední trénink nesl název "traverzový middle", jehož cílem bylo pečlivě vnímat vrstevnice a držet výšku. Terén Gabrhele se pro tento typ tréninku ukázal jako velmi vhodný, obzvláště bez cest.
tracking D
tracking H
mezičasy

Krátké soustředění rychle uteklo. Kamenické terény potvrdily svoji krásu a náročnost a tak to stálo za to!


« zpět