Orienteering Adventure 2019

6.8.2019 Petr Klimpl Převzato z ČSOS

Orienteering Adventure 2019

Pětidenní závody Orienteering Adventure zavedou skoro 900 závodníků do dosud pro OB nepoužitých terénů v Krkonoších.

Tomáš Leštínský z klubu Orienteering Adventure opět ukázal, že se umí dohodnout na pořádání závodů v místech, kde se o to zatím nikdo moc nepokusil. Centrum závodu je ve SkiAreálu Svatý Petr.

První etapou je středeční sprint, který se poběží v roztroušené zástavbě horského městečka, kde jsou louky a horský les, tratě postavil Radim Hošek na mapě Špindl. Druhou etapou je krátká trať, kterou na mapě Krakonoš připravil Vlastimil Polák, závodníky čeká kopcovitý horský les s četnými vegetačními detaily, místy skalky; většinou horší průběžnost (borůvčí, prořezávky), hustá síť komunikací. Páteční třetí etapa je klasická trať (na mapě Hromovka ji postavil Tomáš Leštínský), která závodníky zavede do kopcovitého horského lesa místy s výskytem podrostu (borůvčí),kde jsou kupky, jámy, kamenná moře a řídká nepravidelná síť komunikací, na start se jede lanovkou (převýšení 440 m). V sobotu se běží další krátká trať (E4), tratě opět postavil Tomáš Leštínský, tentokráte na mapě Přední planina, kde závodníky čeká plochý horský dobře průběžný polootevřený nízký les (dvojkový hustník), jámy, kupky, téměř bez cest, na start se opět jede lanovkou. Nedělní závěrečnou etapu je zkrácená klasika, startuje se handicapově. Autorem tratí je zase Tomáš Leštínský, tratě jsou v horském lese s četnými vegetačními i terénními detaily, místy skalky, dost borůvčí, připravena je mapa Dívčí lávky.

Kde hledat favority? V ženách to jsou především Anna Štičková, Kamila Gregorová, Kateřina Mullis, Kristýna Kolínová, Marie Pospíšilová, Lenka Knapová, Zuzana Jedličková, Martina Hepnerová, Karolína Teplá, v mužích pak Baptiste Rollier, Matouš Fürst, Radek Nožka, Jan Kolín, Mikolaj Dutkowski, Lukáš Kettner, Tomáš Udržal, Jan Palas, Jan Beneš, Martin Luštický, Jan Schulhof a Ivo Habán.

Web závodu najdete zde.


« zpět