Rumcajsovy míle

14.8.2019 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Rumcajsovy míle

Rumcajsovy míle - to jsou další prázdninové 3-denní závody.

Pořadatelé ze Sportcentra Jičín zvolili za centrum rekreační areál Český ráj (známý též jako „LIAZ“ nebo prostě „Pařez“) v Zámostí-Blatech.

V okolí je středně kopcovitý terén, s různou průběžností, vegetačními detaily, místy hodně kamenitý nebo s pískovcovými útvary a menšími skalními městy. Připraveny jsou mapy Kazatelna (E1), Pařez (E2), Hůrka (E3), které zpracovali Tomáš Hanzl a Ondřej Prášil. V pátek je krátká trať (tratě postavil Petr Žaloudek), v sobotu se běží zkrácená klasika (stavitel tratí Jan Beneš) a v neděli je závěrečná krátká trať s intervalovým startem (autorkou tratí je Lenka Kazdová).

Startuje 1000 závodníků (to je limit daný CHKO). V mužích budou určitě k favoritům patřit Švýcar Baptiste Rollier, Rus Yuri Masnyy a Poláci Rafal Podzinski, Mikolaj Dutkowski a Mikołaj Krawczyński, z českých závodníků by měli být jejich největšími soupeři Jan Procházka, Martin Luštický, Jan Schulhof, Roman Zbranek, Stanislav Mokrý, Petr Zvěřina, Tomáš Rusý a Vojtěch a Lukáš Kettnerovi. V ženách by o čelní pozice měly bojovat hlavně Karolína Teplá, Jan Benešová, Kateřina Mullis, Kristýna Kovářová, Martina Matějů, Adélka Bogárová, Martina Zvěřinová, Iveta Šístková a polské závodnice Agnieszka Cych a Katarzyna Ciesiółka.

Web závodu s potřebnými dalšími informacemi (na start E1 je to daleko, nesmí se běhat v botech s hřeby, atd.) najdete zde.

 

     


« zpět